niedziela, 16 czerwca 2013

Morskie Opowieści

Sea Stories

Przeglądałam ostatnio folder ze zdjęciami moich biżutków i odkryłam kilka prac, których tu jeszcze nie prezentowałam. Dzisiaj pokażę te, które łączy motyw wody.

1. Światło dla Morza
The Light for the Sea
Czasem żartuję, że ten wisiorek był moim przeznaczeniem - w ciągu tygodnia dostałam trzy, niezależne od siebie zapytania o wykonanie wisiorka z latarnią morską. Jakby tego było mało, to akurat wtedy słuchałam audiobooka "Noce deszczu i gwiazd" Maeve Binchy - akcja książki rozgrywa się latem w nadmorskim miasteczku w Grecji. Tak więc nastrój był, zlecenie też i przy pomocy skalpela, szpilki i wykałaczki zabrałam się do rzeźbienia latarni. Obok latarni na cieniutkich łańcuszkach zawisły morskie kamienie: niebieski koral, perełki keishi i apatyty oraz własnoręcznie wyrzeźbione w srebrze muszelki, serduszko i delfinek.
Długość wisiorka: 8 cm,  wysokość latarni: 4 cm. Praca sprzedana.


2. Magia Żywiołów - Woda
Elemental Magic - Water
Są takie prace, które tworzę "od kamienia" - to znaczy pomysł nasuwa się z inspiracji konkretnym kamieniem, który mam. Do takich prac należy także ten wisiorek. Kiedyś na giełdzie minerałów kupiłam surowy kryształ akwamarynu, gdy wzięłam go do ręki, to pomyślałam, że mógłby być częścią magicznej różdżki. ;-) Zrobiłam więc ze srebra patyczek, na którym osadziłam akwamaryn. Reszta to dodatki: niebieski koral, perełki keishi, apatyty i wyrzeźbione ze srebra muszelki.
Długość wisiorka: 8,2 cm.

3. Na Fali
On the Wave
Ten zestaw zrobiłam naprawdę dawno temu. Nie mam pojęcia, jak to się stało, że zapomniałam go tu wrzucić. Było to zamówienie na prezent ślubny dla pary prywatnie i zawodowo związanej z morzem. 
Kolczyki i spinki do mankietów połączone motywem fali i bursztynowego słońca.
Sprzedane.

1 komentarz:

  1. Witaj!
    Tak sobie oglądam Twoją biżuterię i stwierdzam, kunszt niesamowity. Cóż dziwnego, że są i nagrody :).
    Na moim blogu jubilerskim mam zamiar zrobić porównanie sklepów z biżuterią srebrną online. Zachęcam do zaproponowania Twojego ulubionego sklepu. Pozdrawiam. Jubiler.Bblog.pl

    OdpowiedzUsuń