niedziela, 2 września 2012

Skarby Błękitnej Pełni

Treasures of the Blue Moon

Dzisiaj napiszę trochę o ciekawostce, jaką jest zjawisko Błękitnej Pełni. Post jest nieco spóźniony, bo pełnia księżyca wypadła 31. sierpnia, jednak dopiero dzisiaj znalazłam chwilę na pisanie. 

Mianem Błękitnej Pełni określana jest druga pełnia przypadająca w jednym miesiącu. Zwykle w roku występuje 12 pełni księżyca, jednak ze względu na różnicę pomiędzy długością miesiąca księżycowego a kalendarzowego, co kilka lat mamy w roku 13 pełni, czyli w jednym miesiącu muszą wystąpić dwie. Tak zdarzyło się też w tym roku, w sierpniu mieliśmy pełnię 2. sierpnia i następną 31. sierpnia. Dla jednych jest to ciekawostka astronomiczna, dla innych taka pełnia ma szczególne znaczenie duchowe.
Przyznam szczerze, że nie przygotowywałam się do tej pełni jakoś szczególnie, jednak im było do niej bliżej, tym czułam większą potrzebę stworzenia kolejnej Lunuli, wisiorka, który będzie miał w sobie blask Księżyca. I tak powstała Księżniczka Księżyca.

Księżniczka Księżyca
Princess of the Moon
Jest to wisiorek w kształcie Lunuli - pogańskiego symbolu Księżyca i związanej z nim kobiecej siły. Wisiorek ozdobiłam trzema kamieniami księżycowymi, które dodatkowo podkreślają jego charakter. Okrągły kaboszon na środku ma delikatny, błękitny połysk, natomiast łezki zrobione są z surowych bryłek. Ornamenty na surowym, ciemnym tle oraz mocny poler na końcach księżyca nadały całości nieco orientalny wydźwięk. Oceńcie sami :-)

2 komentarze:

  1. Jestem oczarowana. Przepiękny wisiorek. Jednoczenie prosty i misterny. Nieomal czuć zaklętą w nim magię i siłę dawnych Bogów. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lunamis, bardzo dziękuję za ten komentarz :* i również pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń