czwartek, 23 sierpnia 2012

Skarby Lodu i Ognia - Wino z Arbor (2)

The Treasures of Ice and Fire - Arbor Wine (2)

Pamiętacie opowieść o winie z Arbor? Czerwone, aromatyczne wino, którym zachwyca się Siedem Królestw w "Pieśniach Lodu i Ognia" Georga R.R. Martina. Dzisiaj druga część opowieści. Napełnijmy kielichy, tylko ostrożnie. ;-)

"Tyrion odrzucił głowę do tyłu i ryknął głośnym śmiechem. Śmiali się we dwoje. Cersei uniosła go z łoża i zakręciła nim wokół, a nawet go objęła. Na chwilę stała się młodą, podekscytowaną dziewczyną. Kiedy puściła brata, dyszał ciężko i kręciło mu się w głowie. Powlókł się chwiejnym krokiem do jej kredensu i oparł się o niego ręką, by odzyskać równowagę.
(...)
Czy wychylimy kielich za braterską miłość?
Tak – zgodziła się zdyszana. – O bogowie, tak.
Odwrócił się do niej plecami, by napełnić dwa puchary słodkim czerwonym winem z Arbor. Nie mogło być nic łatwiejszego niż wsypać do jej trunku szczypty proszku.
Za Stannisa! – zawołał, wręczając jej kielich.
Niegroźny, gdy jestem sam, co?
Za Renly’ego! – dodała ze śmiechem. – Niech ich bój będzie długi i krwawy, i niech Inni porwą ich obu.
Czy to jest Cersei, którą widzi Jaime? Kiedy się uśmiechała, widać było, jaka jest piękna. „Kochałem dziewczę piękne jak lato, co miało słońce we włosach”. Było mu niemal przykro, że podał jej truciznę.
Następnego ranka, gdy zjadł już śniadanie, przybył posłaniec, który poinformował go, że królowa jest niedysponowana i nie będzie dziś mogła opuścić swych komnat. Chciałeś powiedzieć, że nie będzie mogła opuścić wychodkapomyślał Tyrion. Wygłosił wymagane wyrazy współczucia i przesłał jej wiadomość, że może odpoczywać w spokoju, a on załatwi wszystko z ser Cleosem, tak jak zaplanowali."
Fragment książki "Starcie królów"  Georg R.R. Martin

To mój pierwszy pierścionek - kolejny mały krok do przodu. Nie byłam pewna skurczu glinki w tej formie, ale wszystko poszło zgodnie z planem - rozmiar jest taki jaki miał być, obliczenia nie zawiodły :-). Ornamenty i oczko z pięknie wybarwionego naturalnego granatu nawiązują do naszyjnika z tej samej kolekcji. Srebro zostało zaoksydowane (przyciemnione), satynowane włókniną i tylko miejscami mocno wypolerowane, dzięki czemu pierścionek ma nieco surowy charakter, z baśniowo-historyczną nutą.
Szerokość obrączki: 6 mm. Rozmiar jubilerski: 15,5-16. Średnica wewnętrzna obrączki: 18 mm. Średnica kamienia: 4 mm. 

2 komentarze: