sobota, 5 maja 2012

Pogańskie inspiracje cz.3

Pagan inspiration part 3

"Bjarkan
Brzoza jest liściastą kończyną,
I małym drzewem,
Pełnym młodości drewnem.
Obrońca. Srebrna jodła"
Wśród dawnych plemion germańskich brzoza związana była z płodnością, pięknem, zdrowiem, a także z ochroną przed złymi duchami. Runa Berkanan, łączona właśnie z brzozą, symbolizuje bezpieczeństwo, zaufanie oraz kobiecy pierwiastek w całości, jaką jest każdy człowiek.
Na podstawie fragmentu książki "Ścieżki i bezdroża runiczne" Tomasza Misterki. Zainteresowanym runami polecam także stronę www Autora.

Berkanan
Wyjątkowo kobiecy, wiosenny wisiorek, który powstał z zachwytu pannami Brzozami majowymi :-). Srebrny brzozowy listek stał się tłem dla runy Berkanan, ułożonej ze srebrnych patyczków. Obok, na trzech łańcuszkach różnej długości, zawiesiłam zielone kamienie - dużą pastylkę zielonobrązowego jaspisu cesarskiego, małe nieregularne bryłki awenturynów i peridotów oraz kuleczki malachitów. 
Długość całego wisiorka wraz z zawieszką: 10 cm, długość srebrnego listka: 2,3 cm, średnica pastylki jaspisu: 1,7 cm.

Zdjęcia nie wyglądają jakoś profesjonalnie, ale obecny sprzęt słabo spisuje się w takich warunkach, a pokusa pleneru w pobliskich zaroślach była nie do odparcia ;-).

2 komentarze:

  1. Bardzo fajna praca, ja uwielbiam robienie listków z AC, co zresztą widać na blogu. ;) Brzoza to jedno z moich ukochanych drzew.

    OdpowiedzUsuń