czwartek, 22 marca 2012

Skarby Lodu i Ognia - Dornijska Księżniczka

The Treasures of Ice and Fire - Princess of Dorne

Dzisiaj znów wracam do atmosfery słonecznego Dorne - księstwa najdalej wysuniętego na południe w świecie wykreowanym przez Georga R.R. Martina. 

Dornijska Księżniczka
"Wkrótce zaczął dąć wiatr z zachodu, gorący, suchy i niosący ze sobą chmury piasku. Arianne zakryła twarz zasłoną. Była ona uszyta z błyszczącego jedwabiu, na górze jasnozielonego, a na dole żółtego. Kolory płynnie przechodziły w siebie. Małe, zielone perełki, które dodawały tkaninie ciężaru, grzechotały cicho o siebie podczas jazdy.
- Wiem, dlaczego moja księżniczka nosi zasłonę - odezwał się ser Arys, gdy Arianne przytwierdzała ją do miedzianego hełmu. - W przeciwnym razie jej uroda zaćmiłaby słońce na niebie."
Fragment książki "Uczta dla Wron - Cienie Śmierci"  Georg R.R. Martin

Arianne to młoda dziedziczka Słonecznej Włóczni. Piękna, sprytna i niebezpieczna księżniczka oraz egzotyczny klimat Dorne stały się inspiracją do stworzenia kolejnego wisiorka, który ozdobiony został błyszczącymi, złocistymi cyrkoniami oraz słonecznym kaboszonem cytrynu. Kształt i zdobienia wisiorka przywodzą na myśl włócznie i sztylety gorącokrwistych Dornijczyków, wierną halabardę książęcego strażnika oraz orientalne ornamenty. Wisiorek jest oksydowany, przetarty i miejscami mocno wypolerowany, co podkreśla jego oryginalny charakter.
Waga wisiorka: 8,00 g, długość wisiorka wraz z zawieszką: 5,6 cm.

1 komentarz: