poniedziałek, 19 marca 2012

Skarby Lodu i Ognia - Córka Krakena

The Treasures of Ice and Fire - The Kraken's Daugther

Zanim przejdę do głównego wątku, to najpierw chciałabym się pochwalić i jednocześnie serdecznie podziękować Nurrguli, co w Śliwkowych Trzewikach rządzi, za wyjątkowo miłe wyróżnienie mojego bloga :) :* 

Wraz z pierwszymi wiosennymi promieniami słońca i mocnym czasem wiosennej równonocy, pojawiły się u mnie wakacyjne plany, marzenia i tęsknoty... żeby usłyszeć szum fal, poczuć przesypujący się piasek pod stopami i słony wiatr rozwiewający włosy... a skoro na wakacje muszę jeszcze poczekać, to chociaż trochę tego klimatu spróbowałam uchwycić w wisiorku "Córka Krakena".

Córka Krakena
"Nagga była pierwszą z morskich smoków, najpotężniejszą z tych zrodzonych z fal bestii. Żywiła się krakenami i lewiatanami, a rozgniewana potrafiła zatapiać całe wyspy. Mimo to Szary Król zdołał ją zabić, a Utopiony Bóg zamienił jej kości w kamień, by ludzie nigdy nie przestawali się zdumiewać odwagą pierwszego z królów. Żebra Naggi stały się belkami i kolumnami jego długiej komnaty, a jej szczęki jego tronem. Panował tu przez tysiąc siedem lat - przypomniał sobie Aeron. - Tu właśnie pojął za żonę syrenę i tu planował swe wojny z Bogiem Sztormów. Stąd władał kamieniem i morzem, odziany w szaty utkane z wodorostów, z wysoką, jasną koroną z zębów Naggi na głowie."
Fragment książki "Uczta dla wron - cienie śmierci"  Georg R.R. Martin 

Inspiracją dla mnie był stworzony przez Martina klimat Żelaznych Wysp, wraz z postacią nieprzeciętnej Córki Krakena - księżniczki Ashy. Między srebrnymi szkutniczymi kleszczami (a może kleszczami kraba?) znalazł się fragment morskiego dna, ze swoimi skarbami - srebrnymi muszlami, rozgwiazdami, złotymi bursztynami, koralami, maleńkimi perełkami oraz niebiesko-zieloną tonią wody, zaklętą w kuli chryzokoli oraz bryłkach i kuleczkach apatytów...
Waga wisiorka: 9,25 g, długość wisiorka wraz z zawieszką: 5,7 cm.Na koniec składam wszystkim odwiedzającym mnie tutaj życzenia radosnego i twórczego czasu równonocy i pierwszych dni wiosny! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz