środa, 14 marca 2012

Skarby Lodu i Ognia - Góry Księżycowe

The Treasures of Ice and Fire - The Mountains of the Moon

W międzyczasie pilnych zajęć niezwiązanych z tworzeniem biżuterii, zrobiłam maleńkie kolczyki, których pomysł narodził się jakiś czas temu, w trakcie lektury sagi Georga R.R. Martina.

Góry Księżycowe
"Jechali ledwo widocznym kamienistym szlakiem przez dziką krainę. Gdyby nawet spróbował uciec, nie zaszedłby daleko, sam, bez żywności. Miałby do wyboru: zginąć w pazurach cieniokotów albo z rąk ludzi z któregoś z górskich klanów; byli to zbóje i mordercy, dla których miecz stanowił jedyne prawo. (...)
Jeźdźcy wynurzyli się niespodziewanie z mroku świtu jak zjawy, wychudzeni, ciemnowłosi, odziani w skóry i części różnych zbroi. Twarze mieli schowane za osłonami półhełmów. W dłoniach chronionych przez rękawice dzierżyli wszelkiego rodzaju broń: długie miecze, włócznie, kosy, nabijane kolcami maczugi, sztylety i ciężkie żelazne młoty. Prowadził ich olbrzym w pasiastym cieniokocim futrze, uzbrojony w dwuręczny miecz."
Fragment książki "Gra o tron"  Georg R.R. Martin
Góry Księżycowe to surowa, skalista i niebezpieczna kraina, w której żyją klany dzikich wojowników.

Inspirowane tą krainą maleńkie  kolczyki także są nieco surowe w swoim charakterze. Kolczyki mają kształt księżyców, na których powierzchni wytłoczyłam fakturę skalistych gór. Ozdobione zostały surowymi łezkami mlecznych kamieni księżycowych, które pod odpowiednim kątem połyskują błękitnym ogniem.
Waga kolczyków: 3,60 g, długość całego kolczyka: 3,60 cm, średnica 'księżyca': 1,9 cm. (Niedostępne, ale można zamówić podobne).

3 komentarze:

 1. Hmmm... uważnie obserwuję i czekam na moment, kiedy zainspirują Cię te "długie miecze, włócznie, kosy, nabijane kolcami maczugi, sztylety i ciężkie żelazne młoty", a zwłaszcza te ostatnie ;-D

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne! Nawet kiedyś zrobiłam podobne, też w kształcie Półksiężyców, tylko większe i z koralem. No i to były moje początki, więc nie były tak spektakularne jak Twoje... :D I również czekam na te kosy i kolce, o których mówi moja poprzedniczka. :D

  Ps. zapraszam do mnie po wyróżnienie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pozornie prosta ale wyrafinowana, piękna forma; niestereotypowa. Narracja połączona w opisie znakomicie przyciąga uwagę, również klientek, mam nadzieję.

  OdpowiedzUsuń