piątek, 9 marca 2012

Skarby Lodu i Ognia - Słoneczna Włócznia

The Treasures of Ice and Fire - Sunspear

Dzisiejszym wpisem rozpoczynam moją nową kolekcję biżuterii, inspirowaną sagą Georga R.R. Martina "Pieśni Lodu i Ognia". Niesamowity świat stworzony przez autora pełen jest fantastycznych krain oraz niezwykłych ludzi i stworzeń. Oto początek mojej biżuteryjnej interpretacji wybranych elementów tego świata:

Słoneczna Włócznia
"Pierwsza pojawiła się na horyzoncie smukła Włócznia, wysoka na sto pięćdziesiąt stóp i ukoronowana iglicą z pozłacanej stali, która zwiększała jej wysokość o dodatkowe trzydzieści stóp. Druga była potężna Wieża Słońca z kopułą ze złota i barwionego szkła, a na koniec ciemnobrązowy Piaskowy Okręt, wyglądający jak jakaś monstrualna dromona, która obróciła się w kamień po wyrzuceniu na piasek przez morskie fale."
Fragment książki "Uczta dla Wron"  Georg R.R. Martin
W sadze Martina Słoneczna Włócznia jest stolicą Dorne - najcieplejszego z Siedmiu Królestw. Włócznia jest również ulubioną i śmiertelnie niebezpieczną bronią gorącokrwistych Dornijczyków. 

Wykonany przeze mnie wisiorek kształtem przypomina zdobiony grot włóczni. Dodatkową ozdobą jest wisząca brioletta słonecznego cytrynu oraz maleńka złocista cyrkonia. Całość została mocno oksydowana i polerowana, dzięki czemu wisiorek posiada niepowtarzalny charakter.
Waga wisiorka: 5,48 g, długość wisiorka z zawieszką 6,3 cm.

2 komentarze:

  1. Kolekcja zapowiada się niesamowicie! Już czekam na kolejne cudowności! Ale póki co zachwycam się Twoim warsztatem. I pomysłowością. Piękna Włócznia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem, Aga, udoskonaliłaś warsztat i formę. Widać wyraźny postęp. Włócznia przykuwa uwagę i ma gładką linię kształtu i blask. Sam bym ją nosił, gdyby była większa i miała postać bolo. Duże brawa!

    OdpowiedzUsuń